کانادا

چرا تحصیل در کانادا ؟

کانادا همواره یکی از بهترین کشورهای دنیا برای زندگی و تحصیل به شمار می رود. در آخرین رده بندی برترین کشورهای جهان از نظر کیفیت زندگی، کانادا رتبه نخست را بدست آورده است که نشان میدهد این کشور دو‌ زبانه، مقصدی ایده آل برای ادامه ی تحصیل و اقامت محسوب می شود.

کانادا به رغم آنکه دومین کشور بزرگ دنیا میباشد، با جمعیت حدود ۳۸ میلیون نفر، مهاجرپذیرترین کشور حال حاضر دنیا به شمار می رود.

چهار شهر تورنتو، ونکوور، مونترال و اوتاوا نه تنها جزو برترین شهرهای دنیا از نظر استانداردهای زندگی محسوب می شوند، بلکه از محبوبیت بالایی بین متقاضیان تحصیل در کانادا برخوردار هستند.

از مهم ترین مزایای تحصیل در کانادا میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کیفیت بالای سیستم آموزشی

  • هزینه های مناسب برای تحصیل و زندگی

  • اجازه کار در حین تحصیل

  • امنیت اجتماعی بسیار بالا

  • امکان اخذ اقامت از طریق تحصیل

 

دریافت پذیرش تحصیلی کانادا:

افرادی که قصد دارند در کانادا تحصیل کنند ابتدا باید از یک مرکز آموزشی معتبر و مورد تائید، پذیرش تحصیلی دریافت کنند (LOA).

فقط آن دسته از مراکز آموزشی قادر به صدور پذیرش برای یک دانشجوی خارجی هستند که مورد تائید دولت استانی و ایالتی کانادا باشند (DLI). 

تمامی مدارس کانادا تا مقطع دیپلم بطور اتوماتیک دارای این مجوز هستند ولی تنها برخی از کالج ها و دانشگاههای کانادایی جزو DLI بوده که بتوانند پذیرای یک دانشجوی بین المللی باشند. 

 

ویزای تحصیلی کانادا:

تمام افراديكه قصد تحصيل در كانادا را دارند بايد مجوز تحصيل در اين كشور يا همان اِستادی پرميت را كسب كنند

(Study Permit). 

اين مجوز بعد از اخذ ويزای تحصيلی از سفارت و به محض ورود به كانادا در فرودگاه دريافت ميشود. در استادی پرميت مشخصات فردی شخص، تاريخ صدور و انقضای مجوز، نام مركز آموزشی، رشته ی تحصيلی و يكسری شرايطی كه دانشجو بايد در طی تحصيل رعايت كند ، ذكر ميشود. 

اعتبار استادی پرميت معمولاً به اندازه طول دوره تحصيل بعلاوه نود روز ميباشد. برای كسانی كه بايد يک دوره ی پيش نياز را قبل از رشته اصلی سپری كنند، اعتبار اين پرميت به ميزان طول دوره پيش نياز بعلاوه يكسال ميباشد كه شخص تايم كافی برای شروع و تحصيل در پروگرم اصلی را داشته باشد و اگر نياز به زمان بيشتری برای اتمام دوره داشته باشد ميتواند درخواست تمديد استادی پرميت را بدهد. 

نكته جالب اينكه مجوز كار يا عدم مجوز كار دانشجو در حين تحصيلش ، در استادی پرميت او ذكر ميشود.

تیم خبره و فوق تخصصی ”ويزا ۴۷“ با بهره گیری از تجارب و دانش بالای خود، امکان اخذ پذیرش و ویزای دانشجویی متقاضیان تحصیل در کانادا را فراهم می سازد.

 

.جهت دریافت مشاوره رایگان اینجا کلیک کنید